| Mobile robot type | Cart lifter |
| Maximum load | 450 kg |
| Maximum speed | 1.2 m/s |
| Lifting plate length | 830 mm |
| Kit type | Mobile robot only |
| Accessories included | None |
| Battery included | |
| Product Height (unpacked) | 2236 mm |
| Product Width (unpacked) | 692 mm |
| Product Depth (unpacked) | 1217 mm |
| Product Weight (unpacked) | 170000 g |
|
37590-70000 |
|
37590-80000 |