Temperature sensor, Pro, smooth tube, PT100, class B, dia 3mm, 250mm, AISI 316, pre-wired with open cable ends 2m
| Size | dia 3 mm |
| Shape | Smooth tube |
| Sensing method | Pt100 |
| Tube length | 250 mm |
| Length of connection cable | 2 m |
| Material tube | SUS316 |
| Connection method | 3-wire |
| Cable end version | Open ends |