Temp. controller, LITE, 1/16 DIN, 48x48mm,Dial knob,On-Off Control,K-Thermocouple,0-1200deg.,100-240V AC
| Size | 1/16 DIN (48 x 48 mm) |
| Functions | ON/OFF control |
| Number of control loops | 1 |
| Temperature input type | K |
| Temperature range | 0-1200 °C |
| Number of alarm outputs | 0 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Control output | Relay |
| Terminal type | Plug-in |