Electronic thermostat with analog setting, (45x35)mm, 100-200deg, socket mounting, 1 x Rel. OUT, 100-240 VAC
| Size | 45 x 35 x 102 mm |
| Functions | ON/OFF control |
| Number of control loops | 1 |
| Temperature input type | Thermistor |
| Temperature range | 100-200 °C |
| Features | Without display |
| Number of event inputs | 0 |
| Supply voltage AC | 100-240 V |
| Control output | Relay |
| Terminal type | Plug-in |