Timer, DIN rail mounting, 17.5mm, On-delay, 0.1s-1200h, 2 x SPDT, 5 A, 24-240 VAC/DC, Push-in terminal
| Type | Analog |
| Installation type | DIN rail |
| Functions | Single function |
| Size | 17.5 mm |
| Terminal type | Push-in |
| Operating mode | ON Delay (Power ON Start) |
| Output type | Relay |
| Contact description | DPDT |
| Time range | 0.1 s - 1200 h |
| Supply voltage AC | 24-240 V |
| Supply voltage DC | 24-240 V |