Contactor relay, 4-pole, 4M, 10 A thermal current/3 A AC-15 with diode suppressor, 24 VDC
| Auxiliary Contacts NO | 4 |
| Auxiliary Contacts NC | - |
| Coil voltage | 24 V |
| Operation voltage | AC/DC |
| Rated current AC15 at 230V | 3 A |
| Rated current AC15 at 400V | 2 A |
| Rated Current Ith | 10 A |
| Features | Coil with diode |
| Terminal type | Screw |
| Product Width (unpacked) | 45 mm |
| Product Height (unpacked) | 57.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 49 mm |