Power supply, 480W, 24VDC, 100 to 240 input voltage, 20A current, 8 branch outputs, RS-485 communication function, changeable parameter setting
| Type | DIN-rail |
| Mounting method | DIN rail |
| Phase | Single |
| Power output | 480 W |
| Output voltage | 24 V |
| Rated output current | 20 A |
| Features | UL class 2 |
| Terminal type | Push-in, Screw |
| Communication port(s) | Serial RS-485 |
| Alarm function | - |
| Number of output branches | 8 |
| Rated supply voltage at AC 50 Hz | 100-240 V |
| Allowable supply voltage AC | 85-264 V |
| Product Width (unpacked) | 230 mm |
| Product Height (unpacked) | 119.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 142.4 mm |
| Efficiency | 80 % |
| Temperature range | -10-60 °C |