V330 Code Reader, 0.3 MP monochrome, Wide view, Fixed focus 133 mm, No outer light, 1D/2D decoder, Ethernet TCP/IP, PROFINET, PoE, IP40
| Number of pixels | 0.3 MP |
| Camera type | Monochrome |
| Autofocus | |
| Focus distance | 133-133 mm |
| Field of view (width) | 124-124 mm |
| Decoder type | Plus Mode (high-speed 1D+2D) |
| Frame rate | 60 fps |
| Illumination | Inner LEDs only |
| Communication port(s) | Ethernet TCP/IP, PROFINET Slave, PoE |
| Image width | 752 pixels |
| Image height | 480 pixels |
| Shutter type | Global |
| Product Height (unpacked) | 24.1 mm |
| Product Width (unpacked) | 40 mm |
| Product Depth (unpacked) | 63 mm |
| Product Weight (unpacked) | 72 g |
| Degree of protection (IP) | IP40 |