Contactor Relay, 4 Poles, Push-In Plus Terminals, 230 VAC, Contacts: NO 2 NC 2, H×W×D 67.5 x 45 x 46 mm
| Auxiliary Contacts NO | 2 |
| Auxiliary Contacts NC | 2 |
| Coil voltage | 230 V |
| Operation voltage | AC |
| Terminal type | Push-in |
| Product Width (unpacked) | 45 mm |
| Product Height (unpacked) | 67.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 46 mm |