Contactor Relay, 4 Poles, Push-In Plus Terminals, 24 VDC, Contacts: NO 2 NC 2, H×W×D 67.5 x 45 x 46 mm
| Auxiliary Contacts NO | 2 |
| Auxiliary Contacts NC | 2 |
| Coil voltage | 24 V |
| Operation voltage | DC |
| Rated current AC15 at 230V | 3 A |
| Rated current AC15 at 400V | 1 A |
| Rated Current Ith | 10 A |
| Terminal type | Push-in |
| Product Width (unpacked) | 45 mm |
| Product Height (unpacked) | 67.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 46 mm |
| Poles | 4 |