Industrial Box PC with Intel® Core™ i5-7300U, 4 GB DDR4 RAM (non-ECC), 128 GB SSD-iMLC, WIN 10 IoT Ent. (64-bit), PCIe slot, RS-232
| Max. number of motion axes | 0 |
| Processor family | Intel® Core™ i5 |
| Processor specification | 7300U (2.6 GHz) |
| Cooling method | Passive cooling (fanless) |
| Memory | 4 GB RAM (non ECC) |
| Storage | 128 GB SSD MLC |
| Operating system | Windows 10 IoT Enterprise 2016 LTSB - 64 bit |
| Expansion slot | 1 x PCIe slot (X2 lanes) |
| Modular port | RS-232 |
| Communication port(s) | EtherNet/IP, Ethernet TCP/IP, Serial RS-232C, USB |
| Video output | DVI-I |
| Material housing | Aluminium, black |
| Degree of protection (IP) | IP20 |
| Operating temperature | 0-55 °C |
| Supply voltage DC | 20.4-28.8 V |
| Product Height (unpacked) | 73 mm |
| Product Width (unpacked) | 282 mm |
| Product Depth (unpacked) | 195 mm |
| Product Weight (unpacked) | 3000 g |