V320 Code reader, 0.3 MP monochrome, Medium view, Fixed focus 64 mm, No outer light, 1D/2D decoder, RS-232, Ethernet via USB, IP40
| Number of pixels | 0.3 MP |
| Camera type | Monochrome |
| Autofocus | |
| Focus distance | 64-64 mm |
| Field of view (width) | 43-43 mm |
| Decoder type | Plus Mode (high-speed 1D+2D) |
| Frame rate | 60 fps |
| Illumination | Inner LEDs only |
| Communication port(s) | Ethernet TCP/IP, Serial RS-232C, USB |
| Image width | 752 pixels |
| Image height | 480 pixels |
| Shutter type | Global |
| Product Height (unpacked) | 24.1 mm |
| Product Width (unpacked) | 51.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 38.8 mm |
| Degree of protection (IP) | IP40 |