V320 Code reader, 1.2 MP monochrome, Wide view, Fixed focus 300 mm, No outer light, X-Mode decoder, RS-232, Ethernet via USB, IP40
| Number of pixels | 1.2 MP |
| Camera type | Monochrome |
| Autofocus | |
| Focus distance | 300-300 mm |
| Field of view (width) | 283-283 mm |
| Decoder type | X-Mode (advanced 1D+2D+DPM) |
| Frame rate | 42 fps |
| Illumination | Inner LEDs only |
| Communication port(s) | Ethernet TCP/IP, Serial RS-232C, USB |
| Image width | 1280 pixels |
| Image height | 960 pixels |
| Shutter type | Global |
| Product Height (unpacked) | 24.1 mm |
| Product Width (unpacked) | 51.5 mm |
| Product Depth (unpacked) | 38.8 mm |
| Degree of protection (IP) | IP40 |